Kolik stojí dětské pojištění a na co si dát pozor

Děti chvilku neposedí, může se jim kdykoli něco stát, potřebují pojištění, říkají si mnozí rodiče. A tak ho uzavřou. Ale často nezohlední všechny potřebné věci.

Rodiče často uzavírají nevýhodné dětské pojistky, v nichž je kladen silný důraz na spořicí složku, čímž vycházejí podstatně dráž než klasické spořící finanční produkty. Ve výsledku takové komerční připojištění nejen nenabízí krytí vážných rizik, ale nevyplatí se ani z hlediska spoření. Investiční složka u pojištění dítěte by měla být vždy až na druhém místě, protože výhodněji spořit se dá prostřednictvím pravidelného investování nebo spoření.

Dobrá pojistka dítěte by tedy podle finančních poradců vždy měla krýt trvalé následky úrazu pojistnou částkou minimálně ve výši jednoho milion korun. Dále by měla krýt riziko závažných nemocí s pojistnou částkou sjednanou minimálně ve výši půl milionu korun.

„Drobná rizika doporučuji u dítěte pojistit jen v případě, že zbydou peníze v rodinném rozpočtu. Sjednání připojištění dítěte v pojistce dospělého, nebo přímo pojištění pro děti, nepatří k těm nejdražším. Pohybuje se v řádu desetikorun až několika mála stokorun měsíčně,“ říká finanční poradkyně Dana Míchalová.

Podle ní se dá dítě slušně pojistit na vážná rizika za cenu od 200 do zhruba 500 korun měsíčně podle rozsahu a nastavení.

 

Zajímavosti aktuálně

  • Allianz: V rámci sportů pojišťují i příležitostné zážitkové akce typu let balonem a bungee jumping.
  • ČSOB Pojišťovna: Mají investiční pojištění pro děti bez poplatků.
  • Generali: Pojištění pro případ ošetřování dítěte až na 90 dní. Péče o zdravotně postižené dítě už od II. stupně závislosti.
  • Kooperativa: Nemají žádné sportovní výluky, u pojistek dospělých pojišťují i vrozené vady dětí.
  • MetLife: U úrazového pojištění vyplácejí dvojnásobek za zranění, která se stanou o prázdninách.
  • NN Životní pojišťovna: V rámci asistenčních služeb mají například návštěvu Zdravotního klauna.
  • Pojišťovna České spořitelny: Děti pojišťují do 25 let věku. Klienti, kteří pojistí dětem invaliditu a dlouhodobou péči od 18. září do konce roku, dostanou navíc v případě pojistné události (invalidita III. stupně nebo nutná dlouhodobá péče od II. stupně) příspěvek 120 000 korun.
  • První klubová: Pokud klient nemá v daném roce úraz, vracejí část pojistného.

 

Zdroj: Finance iDNES.cz

Kolik stojí dětské pojištění a na co si dát pozor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *