+420 604 441 816 vaclav@talhofer.cz

Informace pro klienty Sberbank ze dne 7. 3. 2022

Vážení klienti,

jelikož se objevily nové informace ohledně splácení úvěrů klienty Sberbank, rozhodl jsem se vyjádření banky vložit i sem na svůj web. Samotné stanovisko v plném znění včetně původní zprávy z 28. 2. 2022 naleznete na oficiálních stránkách banky, konkrétně zde.

Sberbank CZ zahájila dne 7. 3. 2022 rozesílku platebních instrukcí svým klientům pro další splácení úvěrů poskytnutých ze strany Sberbank CZ.

Sberbank CZ tyto informace primárně zasílá na kontaktní emailové adresy, které eviduje ve svém systému. Informace budou zasílány tak, aby nejdříve byli informováni klienti, kteří mají splátku svého úvěru v nejbližších dnech. Klienti, kteří mají splátky svých úvěrů k datu 20. 3. 2022 budou informování nejpozději do 15. 3. 2022.

Pokud již klient prostředky na březnovou splátku odeslal dle postupu na tomto odkazu, nemusí březnovou splátku řešit, tyto prostředky budou použity na březnovou splátku jeho úvěru. Pro další splátky však Sberbank CZ žádá klienty o změnu nastavení pro měsíc duben a následující měsíce tak, aby úhrady splátek v dalších měsících již byly směřovány na účet uvedený v zasílaných platebních instrukcích.

Klienti banky si mohou ověřit číslo účtu pro další splácení svého úvěru prostřednictvím náhledu do internetového bankovnictví, o kterém banka informovala zde.

O možnostech použití a vypořádání prostředků na účtech pro splácení, které klienti doposud používali, či na jiných účtech u Sberbank CZ bude banka klienty informovat samostatnou komunikací. Rovněž zde bude průběžně informovat o dalších záležitostech týkajících se úvěrů klientů, jako např. o způsobu vyplácení bonusů za řádné splácení, o zvýhodněných sazbách za plnění obratu na účtu apod.

Pokud klienti banky informaci o platebních instrukcích v těchto dnech e-mailem neobdrží, nebo potřebují ohledně dalšího splácení svých úvěrů více informací, prosíme, aby nás laskavě kontaktovali na emailu spravauveru@sberbankcz.cz. Děkujeme.

SBERBANK.CZ, 2022