+420 604 441 816 vaclav@talhofer.cz

Neživot

Do této kategorie řadíme například povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění odpovědnosti a podobné. Níže je krátký popis jednotlivých typů.

 

Povinné ručení

Zákonné pojištění vozidel a dalších dopravních prostředků, které vás chrání v případě, kdy způsobíte nehodu svoují vinnou. Peníze se vyplatí pouze poškozenému, vám nikoliv.

 

Havarijní pojištění

Volitelné pojištění pro případ, že budete viníkem nehody a budete chtít dostat peníze od pojišťovny i na opravu svého vozidla.

 

Pojištění odpovědnosti z občanského života

Představte si situaci:

Jste v obchodě se svým nejhodnějším dítětem a najednou, co rarášek nechtěl, dítě shodí regál se zbožím a udělá škodu. Co teď s tím?

Díky pojištění odpovědnosti ze života jste ochráněni nejen pro výše uvedený případ, ale jste finančně krytí také na příklad na prasklou vodu v domácnosti, kdy vytopíte sousedy, případně způsobíte jiné škody, které se staly shodou okolností.

 

Pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti

Pokud jste majitelem nemovitosti a chcete mít jistotu, že pokud třeba sousedovi spadne sníh z vaší střechny na zaparkované auto, škodu uhradí pojišťovna. Pozor ale na to, že pokud pronajímáte svoji nemovitost, neplatí tato pojistka na podnájemníka. Ten v tomto případě musí mít vlastní pojištění odpovědnosti z občanského života s dodatkem k pojištění z nájmu.

 

Pojištění odpovědnosti vůdči zaměstnavateli

Pracujete tvrdě a kvalitně, ale přesto se někdy i tesař utne. A váš zaměstnavatel chce po vás náhradu škody. Ze zákona po vás může chtít až 4,5 násobek vaší hrubé mzdy.

Abyste nemuseli tu škodu platit z vlastní kapsy, tak proto je tu pojištění odpovědnosti vůči zaměstnavateli. Na výběr je varianta bez řízení služebního auta, s jeho řízením a také pro profesionální řidiče, včetně krytí přepravovaného nákladu.